preloader

Hakkımızda

Biz Kimiz

2018 yılında Makine Yüksek Mühendisi Süleyman KAHRAMAN tarafından kurulmuş bağımsız, tarafsız ve güvenilir bir Muayene Kuruluşudur. 2018 yılında TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17020 Standardına göre A Tipi Muayene Kuruluşu olmak için akreditasyon başvurusunda bulunulmuştur.

Şirket kurucumuz: Süleyman KAHRAMAN 2008-2016 yılları arasında Makine Mühendisleri Odası’nda çeşitli teknik muayene birimlerinde çalışmıştır. 2016-2018 yılları arasında da özel sektörde bu alanda faaliyet gösteren firmalarda çalışmıştır. 11 yıllık teknik muayene kültürünü ve tecrübe birikimlerini Makintest Teknik Muayene markasıyla sizlere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Faaliyetlerimiz: “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında basınçlı kapların muayeneleri, kaldırma iletme makinalarının muayeneleri, iş makinaları muayeneleri, makinalar ve takım tezgahlarının muayeneleri, elektrik tesisatı topraklama ölçümü, elektrik panolarının termal kamera görüntülemeleri, paratoner topraklama ölçümü, paratoner kapsama alanı ölçümü, elektrik iç tesisatı uygunluk kontrolleri, doğalgaz uygunluk değerlendirmeleri, yangın tesisatı kontrolleri, yangın pompaları (motopomp) performans ölçümleri, havalandırma tesisatı kontrolleri, doğalgaz tesisat kontrolleri, tahribatsız muayeneler, tank sızdırmazlık kontrolleri ve iş güvenliği ortam ölçümleri bulunmaktadır. Ayrıca bilirkişilik ve teknik inceleme hizmetleri de vermekteyiz.

Makintest Teknik Muayene, Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği yasaları ve yönetmeliklerinin gerekliliklerine uygun olarak işletmelerde bulunan iş ekipmanlarından kaynaklanabilecek iş kazalarının önlenmesi amacıyla standartlara ve mevzuata uygun, bağımsız, tarafsız, güvenilir ve gizlilik anlayışına uygun periyodik muayene, test ve ölçüm hizmetleri gerçekleştirmeyi ve bu alanda öncü olmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Tüm Türkiye’de, kaliteli, güvenilir hizmet veren ve bu alanda öncü olan bir muayene kuruluşu olarak anılmak.

Misyonumuz

İş ekipmanlarından kaynaklı oluşabilecek iş kazalarının önüne geçerek insanların ve işletmelerin zarar görmesinin önlenmesine katkıda bulunmaktır.

Kalite yönetim sistemimizi etkin bir şekilde işleterek, iş güvenliği ile ilgili yasa, yönetmelik ile standartlarına uygun muayene, ölçüm ve test faaliyetleri gerçekleştiren bir Muayene Kuruluşu olmaktır.